Szanowni Państwo,

poniżej przedstawiamy informacje dotyczące organizacji etapu regionalnego Konkursu Historycznego Bee.

Etap regionalny odbędzie się w formie zdalnej, 25 marca (sobota) w następujących godzinach:

  • 11:00 – Liga 5-6
  • 13:00 – Liga Liceum
  • 15:00 – Liga 7-8

Konkurs będzie odbywał się jednocześnie na dwóch platformach: Coba CC, naszej autorskiej stronie dającej możliwość zdalnego korzystania z buzzera, oraz Zoom. Z tego miejsca pragniemy zachęcić Państwa do uprzedniego pobrania aplikacji Zoom – istnieje możliwość dołączenia do spotkania w przeglądarce, jednak nieporównywalnie większy komfort użytkowania zapewnia aplikacja.

Jeśli chcą Państwo przypomnieć sobie formułę Bee, zachęcamy do zapoznania się z zakładką poświęconą tej kwestii na naszej stronie internetowej bądź z poniższym filmikiem. Przykładowe zadania na etap regionalny i krajowy znajdują się w zakładkach poszczególnych konkursów. 

W czwartek 23 marca na skrzynkę mailową Sponsorów zostaną wysłane dwa osobne linki do obu platform oraz niezbędne instrukcje. Uczestnicy powinni wejść w oba linki, aby wziąć udział w rozgrywkach.

Co istotne, obecność Sponsora (nauczyciela lub rodzica) NIE JEST wymagana!

Z obowiązkowych rzeczy technicznych, uczestnicy muszą przystąpić do konkursu, korzystając z laptopa lub komputera stacjonarnego (niedozwolone jest dołączenie do spotkania z telefonu komórkowego lub tabletu!). Uczestnik musi mieć zapewnione działający mikrofon oraz kamerkę, które pozostają cały czas włączone podczas trwania konkursu (wyjątkiem będzie moment rozpoczęcia wydarzenia, gdy uczestnicy powinni dołączać z włączoną kamerką i wyciszonym mikrofonem). Brak któregokolwiek z wymaganych elementów wyposażenia skutkuje niedopuszczeniem ucznia do rywalizacji. Dodatkowo przyłapanie uczestnika na niesamodzielnej pracy będzie skutkować automatycznym skreśleniem z listy uczestników.

Szacowany czas trwania konkursu dla jednej ligi to około półtorej godziny. Ze względu na dużą liczbę uczestników, w tym roku etap regionalny składa się z trzech rund eliminacyjnych, runda finałowa nie odbędzie się! Uczestnicy będą kwalifikowani do etapu krajowego na podstawie sumy punktów uzyskanej w każdej rundzie podczas etapu regionalnego. Wyniki etapu regionalnego zostaną umieszczone na stronie konkursu w zakładce Wyniki w ciągu dwóch dni roboczych od daty konkursu.

Nie możemy się doczekać, by spotkać Państwa już 25 marca!

Dziękujemy i do zobaczenia!