IAC Polska

Konkursy IAC Polska są częścią International Academic Competitions, międzynarodowej grupy konkursów dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych organizowanych w ponad 42 krajach na świecie. Misją IAC jest uhonorowanie wybitnych akademickich zdolności poprzez oferowanie innowacyjnych, inspirujących, sprawiedliwych i istotnych możliwości do współzawodnictwa dla uczniów na całym świecie. Konkursy wiedzy akademickiej odgrywają wyjątkową rolę w edukacji uczniów, ponieważ motywują ich do odkrywania nowych obszarów nauki, jednocześnie nagradzając ich za wiedzę zdobytą na lekcjach w szkole. Takie konkursy mają pomóc uczniom zbudować pewność siebie, zawiązać nowe przyjaźnie, ćwiczyć krótkotrwałą pamięć, pomóc uczniom w rekrutacji na uczelnie, a przede wszystkim, wzbudzić pasję do rozwijania się i uczenia na całe życie. IAC pragnie oferować wszystkim uczniom możliwość uczestniczenia w ciekawych konkursach wynagradzających ich zaangażowanie w rozwój naukowy.

International Academic Competitions

IAC jest nadzorowane przez Nolwenn i Davida Maddenów, francusko-amerykańskie małżeństwo z łącznie dekadami doświadczenia w zakresie konkursów – jako uczestnicy, wolontariusze, kierownicy konkursu oraz administratorzy. Personel IAC składa się z kierowników turnieju, twórców pytań, logistyków oraz administratorów, którzy z dużą pasją pragną rozwijać nasze konkursy. W przyszłości IAC dąży do wypełniania swojej misji przez ciągłe doskonalenie już istniejących konkursów oraz tworzenie kolejnych w nowych miastach, regionach i krajach. Będziemy wdzięczni za komentarze i feedback od uczniów, nauczycieli, mentorów, rodziców oraz wszystkich osób dzielących naszą wizję na mail polska@iacompetitions.com bądź na naszych mediach społecznościowych. Dziękujemy!

Szanowni Państwo,

w imieniu International Academic Competitions mamy zaszczyt przywitać Państwa w pierwszym, inauguracyjnym roku działalności IAC w Polsce! Przez ostatnie 11 lat nasza organizacja uczestniczyła i przeprowadzała konkursy wiedzy w dziedzinach takich jak historia, nauki ścisłe oraz geografia. Co więcej, działalność ta skupiała się nie tylko na jednym, a miała miejsce w ponad 40 krajach, w tym w Polsce. Nadchodzący rok jest jednak rokiem przełomowym. Utworzenie IAC Polska jest dla nas kamieniem milowym, gdyż po raz pierwszy w naszej historii konkursy wiedzy przeprowadzone zostaną w języku innymi niż angielski. Dzięki temu będziemy w stanie edukować, rozwijać i szerzyć radość wynikającą z dzielenia się wiedzą z milionami uczniów na całym świecie.

Historia International Academic Competitions od lat związana jest z najbardziej rozpoznawalnymi uczelniami na całym świecie. Z dumą możemy przywoływać szkoły takie jak Eton, Thomas Jefferson High School (numer 1 wśród uczelni ponadgimnazjalnych w USA) czy też liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, które w poprzednich latach uczestniczyły w organizowanych przez nas aktywnościach. Dodatkowo, w trakcie poprzednich edycji konkursów wiedzy o historii czy geografii mogliśmy z największą radością gościć uczestników z Polski. Mamy nadzieję, że w ramach działalności IAC Polska będziemy mogli z dumą i pasją cieszyć się wraz z uczniami ze zdobywanej przez nich wiedzy, którą wykorzystają w konkursach takich jak Historyczne Bee, Geograficzne Bee oraz Przyrodnicze Bee.

Na sam koniec zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej IAC Polska, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów dotyczących naszej działalności. Zapraszamy również do kontaktu z członkami naszej organizacji, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, także te dotyczące rejestracji uczniów oraz kluczowych dat związanych z każdym z konkursów. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie i chęć uczestnictwa w konkursach i z niecierpliwością czekamy, by spotkać się z Państwem na arenie tegorocznych zmagań konkursowych.

Z poważaniem

David i Nolwenn Madden
Założyciele i dyrektorzy wykonawczy, International Academic Competitions