Nasza i Wasza

Projekt integracyjny dla ukraińskiej młodzieży w Polsce
Rejestracja

Nasza misja

Nasza i Wasza to projekt edukacyjny i integracyjny dla dzieci uchodźców z Ukrainy, stworzony przez IAC Polska. Poprzez udział w nim poznasz polską kulturę przez zabawę i naukę, dzięki czemu poczujesz się jak integralny członek polskiego społeczeństwa.

W IAC Polska wierzymy, że edukacja stanowi jeden z najważniejszych filarów rozwoju osobistego oraz w jej społeczne korzyści, które obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich 12 lat zawiązywania nowych znajomości podczas naszych konkursów. Pragniemy wykorzystać nasze długoletnie doświadczenie we wdrażaniu działań sprzyjających edukacji przydatnych w życiu codziennym. Naszą misją jest wspieranie i promocja wartości poznawczych pośród imigrantów z Ukrainy, integrowanie ich z polskim społeczeństwem oraz sprzyjanie ich edukacji kulturalnej na Polskiej Ziemi. Chcemy, aby nasze inicjatywy oraz projekty naszych partnerów były nie tylko inspiracją do dalszego rozwoju, ale też centrum spotkań i zjednoczenia obydwu narodów. Jesteśmy przekonani, że pomagając tym, którzy tego potrzebują, jesteśmy wspólnie na drodze do tworzenia lepszego świata.

Nasza i Wasza

Nasz projekt

“Nasza i Wasza” by IAC Polska i Druha we Mnie Masz, to projekt edukacyjno-integracyjny składający się z:

Promocji wydarzeń organizowanych przez naszych partnerów na terenie całej Polski, podczas których nasi ukraińscy przyjaciele będą mogli dowiedzieć się więcej na temat polskiej kultury i społeczeństwa, aby łatwiej im było na co dzień odnaleźć się w nowym środowisku szkolnym i towarzyskim

Publikacji interesujących materiałów dydaktycznych online, w tym książek, artykułów, gier i filmów, dzięki którym we własnym zakresie będzie można zgłębiać tajniki polskiej kultury

Testu kwalifikacyjnego na nasze zawody regionalne, które odbędą się między wrześniem, a listopadem 2022 (dokładne daty będą publikowane już wkrótce)

Zawodów regionalnych, których zamiarem jest przede wszystkim celebracja polskiego dobytku naukowego i społecznego, a także zabawa wiedzą

Projekt skierowany jest głównie do Ukraińców w wieku 15-20 lat, do których dostosowywany jest materiał naszych konkursów.

W ramach naszego projektu promujemy naukę języka polskiego jako obcego powiązaną z elementami historii i kultury Polski poprzez projekty, działania i inicjatywy służące jego rozpowszechnianiu i wzmocnieniu jakości jego nauczania. Wierzymy, że nauka to przede wszystkim przyjemność i chcemy, by poznawanie polskiej kultury też nią było.

Współorganizatorzy

DRUHA WE MNIE MASZ

Celem projektu jest łączenie ukraińskich uchodźców rozpoczynających naukę w polskich szkołach (osoby młode stanowią znaczną część ponad 1,3 mln osób z Ukrainy znajdujących się w Polsce; w szkołach jest już zapisane kilkadziesiąt tysięcy) z polskimi rówieśnikami chcącymi pomóc im w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

W ramach akcji, stworzona została w pełni darmowa platforma druhawemniemasz.com, na której przyszli przyjaciele obydwu narodowości zapisują się poprzez formularz zgłoszeniowy. Następnie, na podstawie udzielonych odpowiedzi (o wiek, lokalizację, zainteresowania, czy formę pomocy) dobierani są oni w najbardziej kompatybilne pary.

Program otrzymał wsparcie firm technologicznych, które pracują nad zwiększeniem jego efektywności, a można było o nim usłyszeć w licznych mediach krajowych i międzynarodowych, w tym, BBC, TVN, Onet, Wirtualna Polska, Polska The Times, Gazeta.pl, Interia, Wysokie Obcasy.

Wydarzenia

Tutaj możesz się dowiedzieć o naszych wydarzeniach oraz wydarzeniach naszych partnerów!

Nasze konkursy będą odbywały się w dwóch kategoriach, oddzielnej dla dziewczynek i chłopców, z podziałem na dwa poziomy zaawansowania językowego – polski podstawowy i polski ponadpodstawowy

Materiały dydaktyczne

Tutaj możesz znaleźć materiały dydaktyczne w języku polskim oraz ukraińskim!

klawiatura w języku ukraińskim online

Rejestracja

Jeśli chcesz wziąć udział w naszych konkursach regionalnych, wypełnić formularz. Zapraszamy do uczestnictwa!

Patronat nad projektem objęli