National Science Bee, Orlando, Floryda 

„Konkurs Science Bee jest o wiele bardziej ekscytujący od zwykłego konkursu, na którym jest tylko test. Cały czas trzyma w napięciu. Cieszę się, że wygrałem konkurs w Polsce i doszedłem do półfinału w USA. Bardzo dużo się nauczyłem biorąc udział w konkursie. Fajnie było poznać ciekawych ludzi biorących udział w amerykańskim konkursie Science Bee na Florydzie. No i wycieczka na Florydę była super!” Tomasz Wierzbicki.

International Geography Championships, Burlington, Vermont 

„W konkursach bardzo podobała mi się ich formuła – z buzzerem. Jest to dosyć innowacyjna formuła, gdzie liczy się nie tylko wiedza i pisanie czegoś na kartce, ale też trzeba trzymać nerwy na wodzy, w dobrym momencie naciskać i przede wszystkim, że tak powiem, korzystać z okazji. Jak się coś wie, to najlepiej chwilę jeszcze poczekać, a potem po prostu odpowiadać.

Konkurs jest bardzo fajny i jak ma się duży poziom wiedzy, to można naprawdę wygrać ciekawe rzeczy, czym jest na przykład wyjazd do Stanów, gdzie potem są organizowane różne wycieczki. Wszystko jest wtedy mega fajne, bo można uczyć się nowego języka, można się uczyć tych przedmiotów, w których jesteś dobry po polsku, po angielsku.

Można też poznać wielu wspaniałych ludzi, i można w szczególności po prostu nie tylko mieć wiedzę, ale też do czegoś ją wykorzystać.” Michał Kowalewski

International History Olympiad, Princeton, New Jersey

“Zdobycie pierwszego miejsca w pierwszej polskiej edycji IAC History Bee dla klas 7-8 oraz udział w International History Olympiad w USA okazały się – jak dotychczas – przygodą mojego życia. Wprawdzie perspektywa podróży za ocean budziła nieco obaw, ale również ekscytację i ciekawość. Obawy okazały się niepotrzebne dzięki sprawnej organizacji oraz pomocnym i życzliwym opiekunom. Miałem możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z języka angielskiego. Ze wszystkimi uczestnikami można było się porozumieć, a spotkałem rówieśników z całego świata. (…) Wszystko to dostarczyło mi wielu wspaniałych przeżyć i na zawsze zostanie w mojej pamięci,” Daniel Demel.

“Udział w Olimpiadzie Historycznej IAC był dla mnie niezwykłym wydarzeniem. Dał mi możliwość poznania nowych kolegów z innych krajów, sprawdzenia swojej wiedzy historycznej i znajomości języka angielskiego. Mogłem uczestniczyć w różnorodnych konkursach, z których część miała bardzo oryginalną formę. Byłem pod wrażeniem, jaką wiedzą wykazali się pozostali uczestnicy. Udało mi się też zwiedzić nowe miejsca w USA i poznać ich historię. To było bardzo ciekawe doświadczenie”, Krzysztof Piotrowski.