Odpowiedź: Konkurs jest organizowany z myślą o uczniach zdolnych, chętnych sprawdzić swoją wiedzę w innowacyjny sposób. Zagadnienia wzbudzają w zawodnikach ciekawość świata i chęć zgłębiania kolejnych dyscyplin, a także umożliwiają nawiązywanie znajomości z równie zdolnymi uczniami. Wierzymy, że nasza rewolucyjna formuła sprawia, że Konkursy IAC to nie tylko sprawdzian wiedzy, ale też wiele innych aktywności i niesamowita społeczność łącząca młodzież z całego świata!
Odpowiedź: Konkurs na poziomie regionalnym i krajowym jest przeprowadzany wyłącznie w języku polskim. Zawody międzynarodowe odbywają się w języku angielskim.
Odpowiedź: W latach 2020 i 2021 konkursy IAC odbywały się online. Dokładamy wszelkich starań, aby zawody organizowane w Polsce były bezpieczne, a także zgodne z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami na terenie poszczególnych regionów oraz całego kraju. Uczestnictwo w konkursie będzie warunkowane oddaniem wypełnionej deklaracji epidemiologicznej.
Odpowiedź: Nasi partnerzy dbają o to, aby uczestnictwo w zawodach IAC było możliwe dla każdego, bez względu na sytuację finansową. Dzięki temu, uczestnicy konkursu mają możliwość skorzystać z oferty transportu oraz noclegu w specjalnych promocyjnych cenach. IAC Polska nie odpowiada za rezerwacje, płatności ani jakość usług oferowanych przez partnerów.
Odpowiedź: Region, w którym podejdziesz do konkursu IAC Polska, zależy od województwa, w którym uczęszczasz do szkoły. Jeżeli w danym roku zawody nie są organizowane w Twoim województwie, prosimy o zapisanie się na konkurs w regionie, który jest dla Ciebie najdogodniejszy pod kątem logistycznym.

Odpowiedź: Nie, za to odpowiedzialny jest twój Sponsor, którym jest Twój rodzic lub pracownik szkoły. Szczegóły znajdziesz w zakładce rejestracja.

Odpowiedź: W pierwszej kolejności upewnij się, że żaden pracownik szkoły, do której uczęszcza Twoja córka / Twój syn, nie jest odpowiedzialny za rejestrację i już tego nie zrobił. Jeżeli Twoje dziecko jest jedynym uczestnikiem z całej szkoły, możesz je zarejestrować w zakładce rejestracja.

Odpowiedź: Prosimy serdecznie o przestrzeganie terminów rejestracji, ponieważ każde nieterminowe zgłoszenia powodują utrudnienia dla organizatorów konkursu. W nadzwyczajnych przypadkach prosimy o kontakt na adres mailowy polska@iacompetitions.pl.

Odpowiedź: Tak, jak najbardziej możesz zarejestrować uczniów ze wszystkich szkół, w których pracujesz. Wystarczy podać daną nazwę szkoły w odpowiednim polu w formularzu rejestracyjnym.

Odpowiedź: Tak, ponowny udział w odpowiedniej lidze konkursu jest jak najbardziej możliwy. Uczestnictwo w jednym konkursie nie wyklucza brania udziału w innych konkursach IAC Polska. Oznacza to, że uczestnik może wystartować w Konkursie Przyrodniczym Bee, Konkursie Historycznym Bee i Konkursie Geograficznym Bee w jednym roku szkolnym.

Odpowiedź: Tak, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy. Dane kontaktowe można znaleźć w zakładce kontakt.

Odpowiedź: Wszystkie wyniki oraz ich daty będą już wkrótce dostępne w zakładce wyniki.